Przejdź do treści

Świątecznie w MDK

  • przez
  • 23 grudnia 202131 grudnia 2021

Grudzień to bez wątpienia miesiąc, w którym tematyka zajęć w grupach nawiązuje do Świąt Bożego Narodzenia.

W sekcjach muzycznych uczestnicy poznawali kolędy oraz intensywnie przygotowywali się do występów. Tuż przed nadchodzącą Wigilią w grupie keyboardów nagraliśmy krótki filmik na zajęciach:

I podobnie w grupie fletów:

W tegorocznym konkursie plastycznym BOŻONARODZENIOWE OZDOBY organizowanym przez Centrum Kulturalne w Przemyślu zostały nagrodzone prace malarskie naszych podopiecznych: Kornelii Kaznowskiej – nagroda w kategorii klas 7-8 i Aleksandry Domagalskiej – wyróżnienie w kategorii klas 1-3, które zostały wykonane pod kierunkiem p. Agaty Kruby.

Zapraszamy również do obejrzenia naszych wszystkich prac świątecznych w wirtualnej galerii MDK: https://mdkprzemysl.pl/galeria/index.php?/category/36

Na zajęciach z języka angielskiego zrobiło się również bardzo świątecznie. Dzieci z grup młodszych i starszych wykonały nietypowe kartki bożonarodzeniowe na choinkach z kolorowych patyczków, które można będzie zawiesić na choinkę jako ozdoba. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach tworząc oryginalne prace. Pracownia językowa również nabrała świątecznego wystroju.

W grupie fotograficznej uczestnicy również przygotowywali kartki świąteczne, a tegoroczne prace można również zobaczyć w naszej Wirtualne Galerii: https://mdkprzemysl.pl/galeria/index.php?/category/38

Najmłodsi uczestnicy zajęć plastycznych i rękodzieła artystycznego w ramach udziału MDK w ogólnopolskiej akcji „Razem na Święta” wykonały pod kierunkiem nauczycieli p. Aldony Hausman i p. Julity Torby kartki świąteczne, które wraz z życzeniami przekazaliśmy dla pensjonariuszy Domu Opieki przy ul. Jasińskiego w Przemyślu.

Już na początku grudnia również w sekcji tanecznej prowadzonej przez p. Agnieszkę Kuriańczyk dało się odczuć świąteczny klimat. Mikołajkowe zajęcia różniły się nieco od dotychczasowej tematyki …

W ramach zajęć komputerowych uczniowie wykonywali kartki świąteczne w formie online, prace można zobaczyć na stronie: https://scratch.mit.edu/studios/4512389/

Ponadto w tym roku budynek MDK i korytarze zostały oświetlone nowymi światełkami oraz pojawiła się prześliczna choinka z ozdobami, a wszystko zostało zakupione we współpracy z Radą Rodziców MDK, za co serdecznie dziękujemy.

Korzystając z okazji życzymy wszystkim naszym uczestnikom, Rodzicom i Sympatykom Młodzieżowego Domu Kultury Wesołych Świąt i Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku 2022!

5 / 2
Skip to content