Sukcesy plastyczne naszych uczestników

Ze zbliżającym się końcem roku szkolnego prezentujemy osiągnięcia podopiecznych zajęć plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury.W roku szkolnym 2018/19 zajęcia plastyczne prowadzone były przez nauczycieli E. Białoch, A. Hausman, J. Torbę i D. Skubisz.
W grupach prowadzonych przez przez nauczycieli A. Hausman i J. Torbę wyróżnienie przez kwalifikację do wystawy w międzynarodowym konkursie ,, Tęczowy kalendarz” otrzymały Izabela Ignatowska i Justyna Śliż. Do wystawy pokonkursowej w ogólnopolskim konkursie ,, Pod  kolorowym parasolem jesieni” zakwalifikowano pracę Gabrieli Kani. W regionalnym konkursie ,, Bożonarodzeniowe ozdoby świąteczne” wyróżnienia otrzymały: Wiktoria Lach,
Aleksandra Płonka, Karolina Wybranowska i Klara Maksym. Natomiast w konkursie ,,Szopka oczami dziecka” I miejscem nagrodzono Zofię Jakóbską i Zofię Kojder. Adriannie Śliwie przyznano II miejsce. III miejsce otrzymały Pola Nycz, Julia Bielecka, Amelia Szal a wyróżnienie Emilia Czapka. W międzynarodowym konkursie ,, Ludzie ludziom zgotowali ten los” wyróżnienie zdobyła Amelia Szal. Regionalny konkurs plastyczny ,,Światowy Dzień
Wody – Woda a zmiany klimatu” przyniósł wyróżnienia Malwinie Solarczyk, Nikoli Ptak, Oliwii Szydłowskiej, Magdalenie Rudek, Julii Zalewskiej, Zofii Misztal. Regionalne ,,Wielkanocne tradycje” wyróżniły Gabrielę Kozak, Kacpra Bednarczyka, Mirosława Koziak, a nagrodziły Polę Nycz. Międzyszkolny konkurs ,,Moje miejsce w Europie” nagrodził Antoninę Hrycko, Zuzannę Węgrzyn, Michała Halwę.
Sukcesy odnosili również uczniowie prowadzeni przez p. E. Białoch. I tak Milenka Rohan zdobyła WYRÓŻNIENIE w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym, pt. ,,Moja ulubiona książka – projekt okładki’’ pod Honorowym Patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie i Wójta Gminy Żyraków organizowanym przez szkołę w Straszęcinie. Do konkursu zgłosiło się 396 uczestników z 46 placówek. Sandra Bieniek oraz Patryk Urycz zdobyli WYRÓŻNIENIA w III Konkursie Plastycznym ,,Czarodzieje dziecięcej wyobraźni’’ zainicjowanym przez Przemyską Bibliotekę Publiczną. Na Konkurs wpłynęło 71 prac plastycznych z 16 placówek. Sandra i Patryk mieli także, okazję uczestniczyć w warsztatach plastycznych z ilustratorką i pisarką Joanna Rusinek.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!