Szachowe Mistrzostwa MDK

2 lutego 2019 odbyły się Szachowe Mistrzostwa MDK, w których wzięło udział 23 zawodników. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund po 10 min. na partię dla zawodnika. W grupie dzieci z kl. I-III i przedszkolaków I miejsce podzielili – Maria Kowal i Franciszek Wawro,  a miejsce II-IV zajęli: Przemysław Dżochowski, Kacper Grzybowski i Gabriel Rodzeń. W grupie chłopców z kl. IV-VI zwyciężył Damian Werhun wyprzedzając Antoniego Radochońskiego, Daniela Bieńko i Jakuba Mazurka. Wśród dziewcząt najlepsze lokaty zajęły: Karolina Łabińska, Lena Kochanowicz i Joanna Ryczan. Dla zwycięzców turnieju organizatorzy przygotowali puchary, dla wszystkich dyplomy i słodkie upominki. Kolejny turniej planowany jest na początku kwietnia, na który już dziś zapraszamy wszystkich chętnych!