Wyniki konkursu plastycznego – Matka Boska Podkarpacka w twórczości dzieci i młodzieży

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny “Matka Boska Podkarpacka w twórczości dzieci i młodzieży”. Lista laureatów oraz folder wystawy znajdują się w załączniku. Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień, połączone z wernisażem wystawy, odbędzie się 19 października o godz. 14.00 w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli O/w Przemyślu, ul. Kraszewskiego 7a. Gratulujemy laureatom i zapraszamy ich z opiekunami! Pamiątkowe dyplomy dla wszystkich uczestników konkursu zostaną przesłane pocztą do końca listopada.

W konkursie pt. „Matka Boska Podkarpacka w twórczości dzieci i młodzieży”, zorganizowanym przez Towarzystwo Miłośników Sztuki Sakralnej i Młodzieżowy Dom Kultury w Przemyślu, wzięło udział ponad 450 uczniów z ok. 50 placówek województwa podkarpackiego: z Buszkowic, Bliznego, Brzozowa, Cieszacina Wielkiego, Cząstkowic, Długiego, Dydni, Dynowa, Dzikowca, Filejówki, Frysztaka, Gniewczyny Łańcuckiej, Górki, Horyńca Zdroju, Humnisk, Jabłonicy Polskiej, Kniażyc, Komborni, Krosna, Łańcuta, Łężan, Markowej, Miękiszu Starego, Pawłosiowa, Przemyśla, Racławówki, Ropczyc, Rzeszowa, Sanoka, Siedlisk, Starej Wsi, Świętoniowej, Targowisk, Tarnobrzega, Trzciany, Wierzawic, Wólki Podleśnej, Zgłobienia, Żarnowca.

W kategorii uczniów kl. I-III jury nagrodziło:
Filipa Króla, SP nr 14 Przemyśl
Paulę Kudyba, SP Zadąbrowie
Malwinę Łabę, „Oratorium” Przemyśl
Wyróżnienia otrzymali:
Joanna Mazur, SZ Wólka Podleśna
Gloria Marynowska, MDK Przemyśl
Maria Kowal, SP Buszkowice
Maja Szałajko, SP nr 1 Humniska
Emilia Kwolek, SP nr 14 Przemyśl
Paulina Kucza, SP Cząstkowice
W kategorii uczniów kl. IV-VI nagrody zdobyli:
Lena Gaweł, NSP im. Newtona Przemyśl
Nikola Wnuk, SP nr 8 w Rzeszów
Matylda Zięba, SP nr 10 Rzeszów
Wyróżnienia przyznano:
Julii Barszczak, MDK Przemyśl
Aleksandrze Krakowskiej, SP Pawłosiów
Sebastianowi Dąbrowiczowi, Oratorium Przemyśl
W kategorii uczniów kl. VII-VIII nagrody zdobyli:
Magdalena Małka, ZS Pawłosiów
Jakub Banach, SP nr 11 Przemyśl
Krystian Nowak, SOSW Sanok
Wyróżnienia otrzymali:
Zuzanna Wdowiak, SP nr 8 Sanok
Agnieszka Zywar, SP Kombornia
Ponadto organizator przyznał dodatkowe wyróżnienia:
Zuzannie Guta, SP nr 14 Przemyśl
Aurelii Poręba, SP Świętoniowa
Wiktorii Kubickiej, SP nr 5 Przemyśl
Oskarowi Paściak, SP Tarnobrzeg

Gratulujemy laureatom konkursu oraz wszystkim uczestnikom! Życzymy wytrwałości i sukcesów, a także radości z odkrywania piękna sztuki sakralnej! Nauczycielom, katechetom i rodzicom dziękujemy za wsparcie i przygotowanie podopiecznych.