A- A A+

Pierwszy tydzień wakacji minął dla blisko 50 uczestników półkolonii organizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury pod znakiem dobrej zabawy.
Wypoczynek rozpoczęliśmy od spotkania z funkcjonariuszem Straży Miejskiej w Przemyślu, który przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu i możliwych do wystąpienia zagrożeniach. Przez nauczyciela MDK zostały również przeprowadzone zajęcia w ramach ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje.
Po zajęciach teoretycznych przyszła pora na rozwijanie uzdolnień, nie brakowało zajęć plastycznych, muzycznych czy sportowych. Główne sekcje działające przy MDK otwarły swoje pracownie dla uczestników półkolonii. Pogoda w kolejnych dniach zachęcała do wyjścia w teren. Tak więc pojechaliśmy na pobliskich Wapowiec, gdzie dzieci miały możliwość uczestnictwa w nietypowych warsztatach. Stałym punktem wypoczynku organizowanego przez naszą placówkę są wyjazdy na basen.
Pozwiedzaliśmy trochę miasto, byliśmy w odwiedzinach u zaprzyjaźnionej instytycji kulturalnej Przemyśla - dzieci poznały najskrytsze zakamarki Bilioteki Przemyskiej. A przy panującym upale konieczne było ochłodzenie w tutejszym parku wodnym. Podsumowując był czas na zabawę, relaks i duuużo uśmiechu ...
W kolejnym tygodniu kontynuujemy ...

 

JSN Fidem template designed by JoomlaShine.com