A- A A+

b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_2016_zumbamdk.png

 

Zumba kids to połączenie Zumba Fitness (Salsa, Cumbia, Reggaeton, Hip-Hop i innych tańców) i treningu mającego na celu zapewnienie dzieciom maximum zabawy i fitness’u w tym samym czasie. Są to zajęcia bezpieczne i skuteczne. Zajęcia Zumba kids zaczynają się od rozgrzewki, aby dobrze rozgrzać mięśnie i przygotować organizm dziecka do dalszych ćwiczeń. Następnie rozpoczyna się nauka elementów tanecznych oraz krótkich choreografii. Dzieci nie lubią monotonii, dlatego też przygotowywane są dla nich specjalne zabawy połączone z muzyką. W trakcie zabawy dzieci przyswajają również wiedzę o pochodzeniu tańców i ciekawostkach z nimi związanych .

Zumba kids jest specjalnie przeznaczona dla dzieci w wieku od lat 5, w celu zachęcenia dzieci do prowadzenia zdrowego stylu życia, a także uświadomienia potrzeby naturalnego ruchu poprzez ćwiczenia taneczne z towarzyszeniem porywającej muzyki.

Zumba jest również świetnym rozwiązaniem dla dzieci potrzebujących większej porcji ruchu ze względu na otyłość .

Z roku na rok kłopoty z utrzymaniem właściwej masy ciała ma coraz więcej dzieci. Najskuteczniejszą metodą zapobiegania nadwadze i otyłości wydaje się być zmiana niewłaściwych nawyków żywieniowych oraz regularna aktywność fizyczna.

Lekarze od dawna alarmują, że nasze dzieci mają za mało ruchu, spędzają zbyt wiele czasu przed telewizorem i komputerem, objadając się niezdrowymi przekąskami. Jeśli jednak zaszczepimy w nich czerpanie przyjemności z aktywności fizycznej wpłynie to korzystnie nie tylko na ich rozwój, ale również na dorosłe życie, w którym dzięki temu, że polubią ruch już młodym wieku, nie będą mieli problemów z nadwagą, chorobami serca czy brakiem pewności siebie.

Celem programu zumba kids jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz takie promowanie aktywności ruchowej, by stały się dla dziecka czymś naturalnym, a nie tylko zajęciami na które chodzi się raz w tygodniu. Specjalnie opracowany program zumba kids uwzględnia również inne aspekty rozwoju dziecka m.in. koordynację, równowagę, pamięć i kreatywność, a poprzez propagowanie zdrowego trybu życia pomaga dzieciom rozwinąć takie zdolności jak: umiejętność pracy zespołowej, pewność siebie, duma, odpowiedzialność, szacunek czy zdolności przywódcze.

Na zajęciach Twoje dziecko pozna nowe koleżanki i kolegów, nauczy się tworzyć pierwsze przyjaźnie, pozbędzie się nieśmiałości i zyska większą wiarę w siebie i swoje możliwości.

JSN Fidem template designed by JoomlaShine.com