A- A A+

W sobotę 30 stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury w Przemyślu odbył się karnawałowy turniej warcabowy z udziałem 26. zawodników w wieku od 6 do 10 lat. W grupie najmłodszych zwyciężyła Aleksandra Czerwińska, drugie miejsce zajął Ksawery Dryjański a trzecie miejsce podzieliły: Karolina Hałaj i Lena Kochanowicz. W grupie dziewcząt do lat 8 kolejne miejsca zajęli: 1.Olga Kobiałka, 2. Kamila Sobek, 3. Lura Szelążek i Katarzyna Pawlińska. Wśród chłopców do lat 8 zwyciężył Adam Strzyż, wyprzedzając Konrada Kowala i Remigiusza Wojciechowskiego. W grupie dzieci do lat 10 pierwsze miejsce przypadło dziewczętom: Martynie Hałaj i Gabrieli Nowak, które wyprzedziły Mateusza Bobrowicza, Gracjana Petrucha i Paulinę Zaczek. Na zakończenie turnieju zwycięzcy w grupach wiekowych otrzymali medale, a wszyscy uczestnicy dyplomy i słodki upominek. Jak pokazały powyższe zawody, dzieci w wieku 6-7 lat mogą całkiem nieźle przyswoić sobie w dość krótkim czasie zasady gry w warcaby i z powodzeniem uczestniczyć w rywalizacji sportowej. Jest to także ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu oraz wartościowa, intelektualna rozrywka. Kolejnym wyzwaniem dla uczestników turnieju jest opanowanie gry w szachy i spotkanie się w tym samym gronie na turnieju szachowych debiutantów. Gratulujemy i życzymy wszystkim dzieciom powodzenia w doskonaleniu umiejętności oraz dalszych sukcesów!