A- A A+

Zajęcia plastyczne - grafika, malarstwo, rozwijanie uzdolnień

graphic4.png

Zajęcia plastyczne w MDK w Przemyślu obejmują m.in.: rysunek z elementami grafiki, malarstwo realistyczne, ekspresyjne z elementami collage, rękodzieło artystyczne z elementami formowania przestrzennego, modelowania w masach plastycznych, papieroplastyki, wikliny papierowej, techniki mieszane, formy przestrzenne z papieru.

attern-horizontal.png

Zapraszamy do nadsyłania prac plastycznych. W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z wyłączeniem uczniów szkół plastycznych z całej Polski. POBIERZ REGULAMIN KOKURSU >>>b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_2018_konkplast2018.png

Uczniowie zajęć plastycznych MDK pod opieką nauczyciela p. Aldony Hausman w dniu 26 kwietnia 2018 r. wzięli udział w Międzynarodowym Festiwalu Artystycznym SAMOCVITY. W pierwszym dniu przewidzianego na trzy dni projektu przewidziany był plener malarski pn. „MUZY NA ZAMKU”. Młodych artystów oceniało międzynarodowe jury, a głównym zadaniem tego międzynarodowego przedsięwzięcia była prezentacja uzdolnionej młodzieży.
Magdalena Opałka i Izabela Ignatowska zdobyły pierwsze miejsca w starszej grupie wiekowej, tuż za nimi również nagrodzone zostały: Agnieszka Zaleska, Amelia Kołcz, Miriam Prucnal.  Gratulujemy!

b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_2018_finalpl.jpg

W Centrum Kulturalnym odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "Wielkanocne Tradycje". Uczestniczka zajęć pozaszkolnych MDK: Natalia Łuc otrzymała wyróżnienie, a Zuzanna Popowicz nagrodę. Opiekunem była p. Zofia Bator. Gratulujemy!

 

W piątkowy wieczór odbył się u nas wernisaż wystawy uczestnika zajęć plastycznych MDK Krzysztofa Ciocha. Wystawa zatytułowana "Bynajmniej zaprzeczenie wszystkiego" jest dostępna w Galerii Korytarz Młodzieżowego Domu Kultury. Zapraszamy do odwiedzin.

W sobotę, 27 stycznia, odbyłą się kolejna edycja Warsztatów Rodzinnych w MDK. Tym razem dzieci wraz z rodzicami mieli za zadanie .. i przyjemność wykonać pod okiem instruktora p. Doroty Skubisz prawdziwą Królową Śniegu :)

b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_2018_finalisciplast.jpg

Dzieci z grupy ikonograficznej MDK odniosły spory sukces, zdobywając 5 wyróżnień w dwóch konkursach o tematyce Bożonarodzeniowej. Prace pozostałych uczestników przesłane na konkurs zostały zakwalifikowane do wystaw! Zapraszamy do oglądania ich w Centrum Kulturalnym w Przemyślu oraz w Muzeum Historii Miasta Przemyśla. 

W sobotę 28 października odbyły się w MDK warsztaty ikonograficzne pt. "Każdy Święty chodzi uśmiechnięty". Warsztaty prowadziła dr Zofia Bator, która przybliżyła dzieciom symbolikę sztuki chrześcijańskiej. Następnie uczestnicy wykonywali z wielkim zapałem własne kompozycje plastyczne. Dzieci zainteresowane tematyką religijną oraz pragnące doskonalić swoje umiejętności plastyczne, zapraszamy na cotygodniowe zajęcia ikonograficzne do MDK, we wtorki i w środy w godz. 16.40-17.25

Z okazji Dnia Dziecka nauczyciele sekcji plastycznej MDK p. Julita Torba i p. Aldona Hausman zorganizowały po raz kolejny Artystyczną Noc w pracowni. Dzieci i młodzież mogli pozostać i tworzyć niezwykłe prace do późnych godzin nocnych ...

Od 15 maja do 10 czerwca w Galerii 7A w Przemyślu, ul. J. Kraszewskiego 7 (PCEN), można oglądać wystawę prac plastycznych dzieci z grupy ikonograficznej MDK. Prace o tematyce religijnej zostały wykonane przez uczniów w wieku 6-10 lat  pod kierunkiem Zofii Bator. To już druga wystawa w tym roku tych młodych artystów. Gratulujemy!

Uczestniczka zajęć MDK Klaudia Sarzyńska w dniu 9 kwietnia 2017 odebrałą nagrodę w Centrum Kulturalnym w Przemyślu za pracę w konkursie plastycznym "Wielkanocne Tradycje". Opiekunem jest p. Zofia Bator.

Magiczne miasto czy nowa wizja Przemyśla oczami dzieci? Trzeba zapytać najmłodszych uczestników pracowni plastycznej MDK :)

W pracowni plastycznej prowadzonej przez p. Dorotę Skubisz w ostatnich dniach było bardzo świątecznie ...

18 grudnia w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego"Bożonarodzeniowe ozdoby świąteczne". W kategorii - prace plastyczne, w grupie najmłodszych uczestników wyróżnienia zdobyły: Zuzanna Popowicz (7 lat) oraz Julia Lignowska (8 lat) z grupy ikonograficznej MDK. Na wystawie  pokonkursowej znalazły się jeszcze dwie inne prace uczestniczek tych zajęć: Łucji Pusz (6 lat) i Klaudii Sarzyńskiej (6 lat). Dla małych artystek wielkie brawa i życzenia dalszych sukcesów!!!

JSN Fidem template designed by JoomlaShine.com