I mamy wakacje :) powoli mija pierwszy tydzień półkolonii zorganizowanej dla dzieci w wieku szkolnym przez Młodzieżowy Dom Kultury.
Na pierwszy tydzień przygotowaliśmy urozmaicony program, aby dzieci mogły spędzić go aktywnie i interesująco.

Pierwszy dzień rozpoczęliśmy warsztatowo. Dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych,szachowych oraz sportowych, przygotowanych i prowadzonych przez nauczycieli MDK.
Nasza placówka zgłoszona została do programu ogólnopolskiego - Bezpieczne Wakacje, więc również w tym dniu zaprosiliśmy funkcjonariusza Straży Miejskiej do przeprowadzenia zajęć, których celem było m.in. uświadomienie, jak należy postępować, aby unikać niebezpieczeństw, które mogą pojawić się podczas wakacji.
W drugim dniu zorganizowany został wyjazd do Parku Dinozaurów - Dinozekolandii. Dzieci mogły poznać prehistoryczne gady, ale i był czas również na dobrą zabawę i zakupy upominków. Kolejne dwa dni minęły pod znakiem ruchu i rekreacji. Wizyta na basenie oraz zajęcia sportowe na boisku Orlik, wyjścia w teren zapewniły sporo ruchu i wypoczynku wszystkim uczestnikom.

W drugim tygodniu również przygotowaliśmy wiele atrakcji.  Poniżej krótka fotorelacja z pierwszych czterech dni półkolonii - Lato z MDK.