A- A A+

17 listopada br. w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury w Przemyślu świętowano jubileusz 65 - lecia placówki. Na uroczystość przybyli liczni goście, m.in.: Naczelnik Wydziały Edukacji p. Elżbieta Tarnawska oraz Radni Rady Miejskiej w Przemyślu: Robert Bal, Tomasz Kuźmiek, Maciej Kamiński, dyrektorzy placówek oświaty pozaszkolnej z Podkarpacia z Rzeszowa, Jasła i Sanoka, dyrektorzy wielu przemyskich szkół oraz instytucji kulturalnych, przedstawiciele związków zawodowych, byli dyrektorzy placówki, emerytowani nauczyciele i rodzice.

Po oficjalnym przywitaniu dyrektor MDK-u Stanisław Karszyń w krótkim wystąpieniu nawiązał do historii, podkreślając zasługi swoich poprzedników, następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy również z szacunkiem odnieśli się do bogatej, znaczonej wieloma nazwiskami i osiągnięciami, historii MDK-u, jak również podkreślali celowość istnienia tej kulturalnej placówki w czasach dzisiejszych, która wciąż może pochwalić się wieloma sukcesami.

(Fot. R. Paśko)

Na koniec tej części programu o głos zostali poproszeni ci, z przybyłych gości, którzy mieli osobisty stosunek do historii i nieraz sami ją tworzyli jako uczestnicy różnorodnych zajęć. W artystycznej części programu akademii, zatytułowanej: „Na stacji kolejowej MDK”, mogliśmy obejrzeć występy dzieci i młodzieży: zespół młodych flecistów, grupy taneczne, a także usłyszeć covery utworów M. Jacksona i zespołu Deep Purple w interpretacji młodych, zdolnych wykonawców. Na koniec uroczystości dyrektor palcówki poprosił  Naczelnik Wydziału Oświaty w Przemyślu p. Elżbietę Tarnawską o wręczenie pamiątkowych medali nauczycielom oraz wszystkim pozostałym pracownikom, podkreślając przy tym ich duży wkład i zaangażowanie w pracę. W drugiej części uroczystości wszyscy udali się na  wspaniały poczęstunek.

W sobotę, 19 listopada 2016 odbyły się dwa turnieje sportowe z okazji jubileuszu, Turniej Tenisa Stołowego oraz błyskawiczny turniej szachowy dawnych i obecnych wychowanków sekcji szachowej MDK. Na uroczystym otwarciu był obecny m.in. Piotr Pilch - dawny szachista MDK - dziś zaś dyrektor Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Przybył także założyciel sekcji szachowej i pierwszy instruktor – p. Antoni Ptasznik, zwany powszechnie przez wychowanków „Druhem”.  Na starcie stanęło 20 zawodników w wieku od 6 lat do 80+, którzy rozegrali turniej w dwóch grupach wiekowych. Wśród dzieci ze szkół podstawowych zwyciężył Jan Borysławski zdobywając komplet punktów (7). Drugi był Mateusz Mazurek (6 p.), trzecie miejsce zajął Jakub Gazda (5 p.). Poziom gry najmłodszych adeptów szachowej gry był bardzo wysoki i wyrównany, o czym świadczą kolejne miejsca z taką samą ilością punktów (4), które zajęli: Wiktor Ignatowski, Jacek Michalski i Adam Strzyż. W grupie gimnazjalistów, licealistów i seniorów zwyciężył Dmitry Komarow, wyprzedzając Antoniego Ptasznika i Grzegorza Pańczuka. Kolejne miejsca zajęli: Bartłomiej Szeląg i Mateusz Gawron. Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe statuetki a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i upominki. Turniej zorganizowany i prowadzony przez Zofię Bator i Andrzeja Krawczyka przebiegał w miłej i sportowej atmosferze. Na przykładzie tych zawodów można było się przekonać, że gra w szachy posiada niezwykłe właściwości integracyjne, umożliwiając ponad-pokoleniową sportową rywalizację, będącą zarazem motywującym, towarzyskim spotkaniem.

Zachęcamy również do obejrzenia krótkiego filmu z tego wydarzenia.

Czytaj więcej...

Wyniki Turnieju Tenisa Stołowego z okazji 65- lecia MDK. W turnieju wzięło udział 37 uczestników z terenu Przemyśla i powiatu przemyskiego, ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Turniej rozegrano w trzech kategoriach:

Wyniki:

 

Kategoria Żaczki

I miejsce Maja Kozak , Nurt Przemyśl

II miejsce Natalia Szkarpecka, STS MDK Przemyśl

III miejsce Jagoda Trojnarz, STS MDK Przemyśl

IV miejsce Jowita Figiela, UKS Pancerni

 

Kategoria Żacy

I miejsce Jakub Chachura, STS MDK Przemyśl

II miejsce Piotr Wójtowicz, Świetlica TPD „Przystań” Przemyśl Kazanów

III miejsce Beniamin Czyszkiewicz, STS MDK Przemyśl

IV miejsce Michał Prymon, STS MDK Przemyśl

 

Kategoria Młodziczki

I miejsce Milena Świerzyńska, STS MDK Przemyśl

II miejsce Amelia Kozak, Nurt Przemyśl

III miejsce Patrycja Fedczak, Świetlica TPD „Przystań” Przemyśl Kazanów

IV miejsce Julia Markiewicz, Świetlica TPD „Przystań” Przemyśl Kazanów

 

Kategoria Młodzicy

I miejsce Jakub Konowalik, Świetlica TPD „Przystań” Przemyśl Kazanów

II miejsce Antoni Tymoteusz, Świetlica TPD „Przystań” Przemyśl Kazanów

III miejsce Tomasz Skubisz, Świetlica TPD „Przystań” Przemyśl Kazanów

IV miejsce Dominik Pyś, Świetlica TPD „Przystań” Przemyśl Kazanów

 

Kategoria Juniorki

I miejsce Joanna Wujec, STS MDK Przemyśl

 

Kategoria Juniorzy

I miejsce Kordian Poniatowski STS MDK,

II miejsce Wiktor Świerzyński, STS MDK Przemyśl

III miejsce Kamil Norejko, STS MDK Przemyśl

IV miejsce Grzegorz Zabroni STS MDK,


 


 


 

JSN Fidem template designed by JoomlaShine.com